Dělí se na několik etap. Krkonošská lyžařská stezka se značí červeně. Modře se označují závodní tratě a turistické tratě mají značení zelené. Kromě sportovních zážitků si užijete nezapomenutelných výhledů do okolní krajiny. Mapa zde.

Nejvyšší české hory Krkonoše nabízí bezpočet běžecký tras, každý si tu najde tu svou, je zde více než 540 km upravovaných běžeckých stop. Krkonošská lyžařská magistrála prochází celými Krkonošemi. Centrální část má 71 km a trasy najdete od Harrachova až po Žacléř. 


U Kapličky

Pod Dvoračkama

Rokytnice - Harrachov

Kostelní cesta a okruhy U Kapličky se nacházejí 1,8 km od chalupy. Jsou vhodné především pro začátečníky, děti a méně zdatné jedince, a jsou vděčnou trasou pro začátek.

Kostelní cesta I. - 3 km
Okruh u Kapličky I. - 2 km
Okruh u Kapličky II. - 5 km


 

mapa

Trasa "Pod Dvoračkama" vede v lesích po úpatích Vlčího Hřebenu (na který koukate z terasy). Pro nástup doporučujeme Rezek nebo horní stanici lanovky Horní Domky.

Velký okruh:  14,4 km.
Běžecká trasa č. 2 - Svážná: 3 km. 
Běžecká trasa č. 3 - U letadla: 1,5 km.
Běžecká trasa č. 4 - Přes Vidlici: 1,7 km

 

mapa

Trasa do Harrachova a zpět vede převážně z kopce, v Rokytnici i v Harrachově použijte pro transport na kopec lanovkou. K nástupu na stopu doporučujeme Ručičky.

Ručičky - Kládová cesta - odbočka - Sjezdová červená - Okružní cesta - Pod ptačincem - lanovka - Sjezdová červená - Studenov    - Čertova pláň - Rozcestí Na kostelní cestě.

 

mapa


Krkonošská magistrála

Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Páteřní Krkonošskou lyžařskou cestu lze rozdělit do několika etap. Červeně značená stopa začíná v Harrachově a přes Ručičky, Krakonošovu snídani, Voseckou boudu, Zlaté návrší a Horní Mísečky vede až do Špindlerova Mlýna. Tato trasa není doporučena pro slabší jedince a rodiny s dětmi. Pro ty jsou vhodnější upravené stopy okolo Rokytnice.

Aldrov

V blízkosti areálu Aldrov se nachází upravované běžecké tratě a okruhy, které dále navazují například na Krkonošskou magistrálu. 

Šmoulí kolečko - 1,5 km
Aldrov - Rezek a zpět - 5 km
Vítkovické kolečko - 3,5 km
Vítkovická pětadvacítka - 25 km

 

mapa

Kořenov

V Kořenově a okolí se nachází zhruba 40km upravovaných lyžařských běžeckých tras, jedním směrem na Jizerku, Smědavu a Bedřichov a ve druhém směru na Krkonoše.  Na všech těchto trasách jsou na důležitých bodech očíslované mapy, na kterých je vždy vyznačen bod, kde se nacházíte. Podle čísla mapy lze v případě potřeby přivolat i Horskou službu