ŘEKA JIZERA

Jablonec nad Jizerou

P1080864.jpg

5 Km

Jizera je jednou z nejčistších řek v České republice, zároveň je ale také jednou z nejstudenějších. Pramení v Jizerských horách a její bystrá cesta přes kameny a soutěsky nedovolí slunci vodu příliš prohřát. Koupání v ní je proto velmi osvěžující, hlavně za velkých letních veder. Jizera je perfektní alternativou k mnohdy přeplněným koupalištím. Koupání je bezpečné i pro menší děti, protože zde není velká hloubka a vstup do vody je velmi plynulý. Mechové břehy, písčito kameníte plaže poskytnou jak slunná, tak stinná místa na kterých můžete trávit horké letní dny.

Koupaliště Jablonec nad Jizerou

6 km

Ve sportovním areálu Pilišťata naleznete od roku 1937 fungující městskou plovárnu, která byla na začátku sedmdesátých let minulého století přestavěna na koupaliště a vybavena nezbytným zázemím, jako je bufet, sprchy, wc a převlékárny. Otevřeno je denně 08:00 - 19:00 hodin (za příznivého počasí). Plavecký bazén o rozměrech 50 x 25 m s maximální hloubkou 2 m a dětské koupaliště se skluzavkou. Travnatá pláž s houpačky a pískovištěm pro děti. Plavčík ani zdravotník není trvale přítomen. Parkovací plocha ve vzdálenosti cca 150 m je zdarma.

www.jablonec-krkonose.cz

PONIKLÁ

Koupaliště Poniklá

16 km

Vybetonované koupaliště se nachází v horní části obce Poniklá. Koupaliště Vám nabízí spoustu zábavy počínaje skokanským můstkem, skluzavkou a dalšími atrakcemi okolo koupaliště. Voda v koupališti je filtrována a upravována pro Vaši spokojenost. V blízkosti koupaliště je k dispozici beach volejbalové hřiště. Pro nejmenší je koupališti je vyhrazená část brouzdaliště s malou skluzavkou. Blízko koupaliště jsou rozmístěny houpačky, prolézačky, pískoviště. V období letní sezóny je samozřejmě k dispozici bufet.

www.facebook.com


 

Harrachov

Koupaliště Harrachov

16 km

Harrachovské koupaliště patří mezi nestudenější koupaliště v Česku. Díky své nadmořské výšce 700 m se zde průměrná teplota vody pohybuje kolem 18-19°C. Koupaliště se nachází v lokalitě Zákoutí poblíž tenisových kurtů. Koupaliště je umístěno v nádherném prostředí horské přírody, v klidné části města Harrachov. Kdispozici Vám je travnatá pláž, minigolf, pingpong, horolezecká stěna, občerstvení a dětské hřiště.

www.zakoutiharrachov.cz

Jilemnice

Krytý bazén Jilemnice

21 km

Krytý plavecký bazén a sauna se nachází na Tyršově náměstí v Jilemnici. Má 4 plavecké dráhy a je 25 m dlouhý. Součástí komplexu je také dětský bazének s vodním chrličem. Plavecký bazén poskytuje vynikající kvalitu vody, nezbytné zázemí jako je šatna, WC a sprchy, kde je brán zvláštní zřetel na čistotu prostředí a nechybí samozřejmě komplexní zajištění služeb jako např. možnost parkování před budovou.

www.sport-jilemnice.cz

Špindlerův Mlýn

40 Km

Areál Aquaparku Špindlerův Mlýn Vám nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se třemi tobogány včetně člunového tobogánu. K dispozici jsou i malá a velká vířivka, divoká řeka, whirlpooly, masážní trysky, aqua bike aj. služby Wellness centra Aquapark Špindlerův Mlýn. Wellness Centrum nabízí saunu, páru, infrasaunu a solnou jeskyni. Pro návštěvníky aquaparku je parkování zdarma.

www.aquaparkspindl.cz