Krakonošova studánka 

1 KM

Studánka se nachází cca 1 km od chalupy směrem na Františkov- sejdete k hotelu Starý mlýn, dáte se doleva po hlavní komunikaci a záhy mezi domy čp.92 a 93 uvidíte na pravé straně dřevěný artefakt s vyvěrající vodou.

Mapa

U koryta

6999.jpg

8 Km

Studánka "U Koryta" na letní straně Jablonce nad Jizerou je pitný vodní zdroj. Lidé z celého místního sídliště si tento pramen oblíbili a dochází k prameni čerpat čistou vodu na osobní spotřebu a zalévání květin v předzahradkách místních domů. Koryto se nachází za posledním panelovým domem místního sídliště, přibližně 10 metrů od blízkého parkoviště na konci ulice, a přibližně 150 metrů od vedlejší silnice směrem na Končiny.

Mapa

Boží voda

10 Km

Pramen s Mariánskou kapli jehož lahodná voda prý uzdravuje se naleza ve Stromkovicích. Pramen, který trochu neobykle teče třemi korýtky. V jednom korýtku si prý člověk má omýt oči, v druhém ruce a ve třetim nohy. Mariánská kaple, která stojí nad léčivým pramenem, byla postavena zásluhou horalů z nejbližších obcí. Její stavba se vztahuje k objevení zázračného pramene. Ta původní byla v havarijním stavu a tak se dočkala v roce 2007 celkové rekonstrukce. 

Mapa

Toulavá kamera o studánce