ROKYTNICE NAD JIZEROu

Lyžování v Rokytnici nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou je svojí polohou ideální pro vyzkoušení sjezdovek nejen přímo u chalupy, ale i v blízkém  i širším okolí (autem dostupným do 20 min.). Můžete tak lyžovat každý den v jiném středisku, například v pondělí v Rokytnici, v úterý v Harrachově, ve středu ve Špindlerově mlýně, ve čtvrtek na Pasekách, a tak dále. 

Ale pokud si ráno přivstanete, nejlépe si zajezdíte od 8 do 11 hodin nad chalupou na Lysé Hoře, odkud se dostanete po červené sjezdovce a následně po cestě, na lyžích až k chalupě. Pokud toho nebudete mít dost, můžete si dát ještě třeba večerní lyžování například v Rejdicích. Variant je mnoho a volba je jen na Vás.

Modrá Hvězda 

modrahvezda-01.jpg

0,8 KM

Skiareál u Modré hvězdy se nachází asi 500 m od chalupy na protějším kopci. Profilem a šířkou sjezdovky je vhodný pro začínající lyžaře a snowboardisty, rodiny s dětmi a lyžařské kurzy. Jsou zde tři tyčové vleky (poma), pojízdný lyžařský koberec pro děti, půjčovna a bufet. Skiareál u Modré hvězdy má společné jízdenky s areálem Bahýnka, kde probíhá i večerní lyžování. Všechny sjezdovky jsou technicky zasněžovány.


Horní Domky

14516326_681759245310207_6515818111537258378_n.jpg

1 KM

Lyžařský areál Horní Domky se rozkládá na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n.m. Svou rozlohou a díky dvěma čtyřsedačkovým lanovým drahám a šesti tyčovým vlekům, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR. Je oblíben především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí. Pro příznivce snowboardingu je k dispozici snowpark.


Studenov

studenov.jpg

4 KM

Skiareál Studenov se nachází v nadmořské výšce 550 – 933 m n. m. v blízkosti centra Rokytnice. Mírnější široké svahy (modrá, červená) v různých délkách jsou vybaveny deseti tyčovými vleky a dvěma kotvovými vleky. Areál je vhodný především pro rodiny s dětmi a středně zdatné lyžaře. Oblíben je též mezi snowboardisty. Na konečné stanici vleku B10 a B11 je možné napojení na běžeckou Krkonošskou magistrálu.Kamenec

Snímek obrazovky 2015-02-08 v 17.51.46.png

8 KM

Ski areál Kamenec se nachází v Jablonci nad Jizerou. Areál lyžařských vleků otevřený pro příznivce lyžování, snowboardu a skibobů je situován na severní stranu vrchu Kamenec, což zaručuje kvalitní sněhové podmínky na konci sezóny. Čeká vás několik sjezdových tratí střední náročnosti v nadmořské výšce 450 - 672 m. Z vrcholu Kamence se upravenou trasou dostanete na běžecké tratě ve Vysokém nad Jizerou a dále na Paseky, Rejdice nebo do Jizerských hor. V provozu také malý dětský vlek. Večerní lyžování 18:00 - 21:00 hodin.


Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou.jpg

10 KM

Paseky nad Jizerou je typická horská obec ležící na západním okraji Krkonoš v oblasti chráněného území Krkonošského národního parku. Rozkládá se na pravé straně Jizerského dolu, nad ním se tyčí Hromovka a Kapradník.
Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. V obci jsou celkem 4 lyžařské vleky a jedna čtyřsedačková lanová dráha. Kompletní péči zajišťují servisy a půjčovny lyží.


Šachty

šachty3.jpg

13 KM

Skiareál Šachty leží na okraji města Vysoké nad Jizerou, nabízí 3x moderní lyžařský vlek, 2x dětský vlek, 4km sjezdových tratí. Moderní zasněžovací systém pro 90% tratí. Půjčovna a Servis se špičkovým vybavením. Lyžařská škola a školka s vlastním vlekem. Snowtubing a dětské skútry. Restaurace a občerstvení přímo na sjezdovce. Sociální zařízení na několika místech areálu. Parkování je zdarma. Na Větrově prodloužené lyžování na bodové jízdenky do 18:00 hodin. Večerní lyžování 18.00-21.00 hodin. Rejdice

Snímek obrazovky 2015-02-08 v 19.51.16.png

14 KM

Lyžařský skiareál Rejdice obsluhuje jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 950 osob/hod., jeden vlek typu Poma a jeden dětský vlek pro lyžařskou školu. Délka sjezdových tratí je 950 m, jsou vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře s náročností modré a červené sjezdovky. Nachází se zde největší snowpark v ČR. K dispozici je 15 překážek, skoků a railů, včetně upravované U-rampy. Všechny tratě a překážky jsou pravidelně upravovány a dosněžovány s možností večerního lyžování na osvětleném svahu. 


Harrachov

16 KM

Díky místnímu terénu, který je vhodný jako lyžařský, vyrostl Harrachov ve světoznámé lyžařské centrum. Harrachov může nabídnout řadu sjezdových tratí s umělým zasněžováním s různou obtížností. Pyšní se dvěmi čtyřsedačkovými lanovkami až na vrchol Čertovy hory, lyžovat můžete na sjezdovkách všech druhů obtížnosti o celkové délce přes 7km. Čeká na Vás řada cvičných prostranství pro lyžařské začátečníky a děti, lyžařské školy se zkušenými učiteli lyžování. Také mnoho kilometrů udržovaných běžeckých tratí a cest až na hřebeny Krkonoš.


Horní Mísečky

18 KM

Horské rekreační středisko Horní Mísečky je položené na svazích Medvědína. 
Ve skiareálu Horní Mísečky se nachází sjezdové tratě všech obtížností pro náročné i začátečníky. Jsou tady závodní a standardní běžecké tratě. Lanová dráha Medvědín je ideálním spojením Horních Míseček se Špindlerovým Mlýnem. Všechny sjezdovky jsou technicky zasněžovány. Je tady večerní lyžování, snowboard park, dětská lyžařská škola, snowboardová škola, snowtubingová dráha určená pro děti i dospělé, závodní i standardní běžecké tratě v délce 50 km.