Krakonošovo Pekařství

pecivo.png

Kváskový chléb (z přírodních žitných kvasů), vysocký chleba z parní pece, vysocké housky, ořechový chléb, semínkový chléb, bratislavské rohlíčky, koblihové kremrole..., to jsou jen některé z mnoha oblíbených výrobků, díky nimž k nám chodí lidé z jablonecka a semilska nakupovat přes dvacet let. A hlavně,  pečivo je zde skutečně upečené, ne jen rozpečené či dopečené. 

Řeznictví Nosek

reznictvi.jpg

Firma Miroslav Nosek ze Studence provozuje řeznictví a uzenářství již dlouhou řadu let a má vždy čerstvé maso (vlastní jatka vedle prodejny) a uzeniny. Přestože se dnes k velké části výrobních úkonů používají stroje, zůstává trvalým záměrem majitele firmy ulehčovat zvířatům jejich úděl laskavým přístupem.  Pojizdná prodejna jezdí i do Rokytnice.

Mléčná farma Mejsnar

Mleko.jpg

Sortiment výrobků se skládá z pasterovaného mléka, kefíru, čerstvého smetanového sýra čtyř různých příchutí a tvarohu. Mléko patří do skla, jak tomu bylo dříve. Proto prodávájí své tekuté mléčné výrobky ve vratných skleněných lahvích. Aby byla služba zákazníkům kompletní, rozhodli se se provádět prodej mléčných výrobků rozvozem zákazníkům „až do domu“. 


Vysocké zelí

zely.jpg

Vysocké zelí patří mezi neregistrované odrůdy, je opravdová specialita, která se pěstuje jen v okolí Vysokého, odtud název. Vysocké zelí je velice křehké, a tudíž hodně náchylné na mechanické poškození. Je výjimečné svým špičatým tvarem, křehkostí a ostrou chutí. Na farmě muže dále zakoupit brambory, mrkev, cibuli, a samozřejmě zelí nakládané i čerstvé (vše jen do vyprodání zásob).

Pstruh

EmptyPlaceholdeImage.png

Přírodní prostředí a geografická poloha Krkonoš a Jizerských hor je výjimečně vhodná pro chov pstruha duhového v jeho, téměř optimálním, přírodním prostředí. Bez nutnosti výstavby složitých vodohospodářských staveb. Pstruhy je možno zakoupit na sádkách v Horní Sytové u Jilemnice (otevřeno jen patek a sobota), nebo v pstruhařství ve Smržovce (otevřeno celý tyden). 

pstruzi.eu

13501676_1731010200499594_7291536653642261939_n.jpg

Luxusní dršťkovka, super tlačenka, klobásky a skvěle vyuzený špek! A ty paštiky..., to je prostě dokonalost. Ať si koupíte cokoliv, vše má vynikající chuť, vše je poctivé, domácí. Výroba a prodej masových konzerv, dále prodej uzenářských výrobků, steakových mas, lahvovévo a sudového piva, doplňkový sortiment (koření, houby) a další. Otevřeno každy den 9:00 až 17:00.

FIDO - Koloniál