Krakonošovo Pekařství

pecivo.png

Kváskový chléb (z přírodních žitných kvasů), vysocký chleba z parní pece, vysocké housky, ořechový chléb, semínkový chléb, bratislavské rohlíčky, koblihové kremrole..., to jsou jen některé z mnoha oblíbených výrobků, díky nimž k nám chodí lidé z jablonecka a semilska nakupovat přes dvacet let. A hlavně,  pečivo je zde skutečně upečené, ne jen rozpečené či dopečené. 

Řeznictví Nosek

reznictvi.jpg

Firma Miroslav Nosek ze Studence provozuje řeznictví a uzenářství již dlouhou řadu let a má vždy čerstvé maso (vlastní jatka vedle prodejny) a uzeniny. Přestože se dnes k velké části výrobních úkonů používají stroje, zůstává trvalým záměrem majitele firmy ulehčovat zvířatům jejich úděl laskavým přístupem a veškerou masnou výrobu i související činnosti prodchnout lidskostí.

Mléčná farma Mejsnar

Mleko.jpg

Sortiment výrobků se skládá z pasterovaného mléka, kefíru, čerstvého smetanového sýra čtyř různých příchutí a tvarohu. Mléko patří do skla, jak tomu bylo dříve. Proto prodávájí své tekuté mléčné výrobky ve vratných skleněných lahvích. Aby byla služba zákazníkům kompletní, rozhodli se se provádět prodej mléčných výrobků rozvozem zákazníkům „až do domu“. 


Vysocké zelí

zely.jpg

Vysocké zelí patří mezi neregistrované odrůdy, je opradová specialita, která se pěstuje jen v okolí Vysokého, odtud název. Pěstitelů tohoto zelí ubývá, nyní ho pěstuje jen pár lidí, kteří by se dali zpočítat téměř na prstech jedné ruky. Vysocké zelí je velice křehké, a tudíž hodně náchylné na mechanické poškození. Je vyjímečné svým špičatým tvarem, křehkostí a ostrou chutí.

Pstruh

EmptyPlaceholdeImage.png

Přírodní prostředí a geografická poloha Krkonoš a Jizerských hor je výjimečně vhodná pro chov pstruha duhového v jeho, téměř optimálním, přírodním prostředí. Bez nutnosti výstavby složitých vodohospodářských staveb. Pstruhy je možno zakoupit na sádkách v Horní Sytové u Jilemnice (otevřeno jen patek a sobota), nebo v pstruhařství ve Smržovce (otevřeno celý tyden). 

pstruzi.eu

Český česnek

Český česnek má pětkrát větší účinnost, takže i když je dražší, spotřebujete ho míň k docílení té správné chuti. Ne nadarmo naši předci užívali bylinky a léčivé lektvary z ingrediencí, které jim nabízela země a klima ve kterém žili. Mezi cenné potraviny patří právě česnek, charakteristický svými blahodárnými účinky. Česnek je velmi cenná potravina.

ceskydomacicesnek.cz

 

 

Bio ovoce a zelenina

V sezóně nabízí nejen jablka z vlastního sadu ale i jahody, dýně Hokkaido, brambory, česnek, vyhlášené Vysocké zelí, nechybí ani okurky a rajčata, trochu topinambur, malin, rybízu a angreštu. Jablka jsou také nabízena v už zpracované formě coby mošt. Ať už se jedná o mošt zmrazený nebo mošty pasterované a balené ve skle vždy je to 100% jablečná šťáva bez chemie. 

bioverich.cz

Krkonošský med

Paní Soňa Fišerová nabízí Tradiční Krkonošský med. Nabídka podle ročního období nabízí med květový, smíšený, medovicový, případně med pastovaný. Med je tvořen z nektaru či medovice superorganismem včel,které je sbírají, uskladňují anechají zrát v plástech. Je to extrakt rostlinné šťávy, kterou rostlina získá z půdy, vody a vzduchu.

+420 774 585 904

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky z rodinné farmy Dolenec ve Zlaté Olešnici jsou vyrobeny šetrnou technologií používanou Švýcarskými nebo Rakouskými farmáři. Krávy českého strakatého skotu se pasou výhradně na loukách chráněné krajinné oblasti Jizerské hory, které nejsou chemicky ošetřovány. Jogurty, tvarohy a sýry jsou vyráběny z plnotučného kravského mléka, za pomoci živých mléčných kultur.