Rokytnice NAD JIZEROU

snowkiting2.jpg

1 Km

V Krkonoších se nachází ideální svahy a otevřené pláně s  příznivým větrem pro snowkiting. Zkušeným lyžařům a snowboardistům otevírá tento sport možnosti neomezeného pohybu v prostoru. Snowkiting je moderní rychle se rozvíjející sport pro všechny věkové kategorie. U dětí je podmínka dosažení věku 12 let. Zkušení instruktoři s mezinárodními licencemi jsou zárukou bezpečného zvládnutí tohoto sportu od základů po nespoutanou jízdu v jakémkoliv terénu. 

Vysoké nad Jizerou

snoowkite Vysoke.jpg

12 Km

Vysoké nad Jizerou patří mezi nejlepší místa v Krkonoších, kde si můžete užít snowkitingu.  Na prkně můžete jezdit nejen s větrem o závoda, alet také pokud to umíte dělat různé triky či větší skoky. Ve Vysokém naleznete naprosto ideální podmínky jak dostatek sněhu, který je zde díky poloze mnohem dříve než na jiných místech republiky! Vítr zde fouká daleko častěji o 4-5m/s . Samotné pláně jsou zde dostatečně prostorné s velice dobrým prouděním větru, který často dosahuje mnohem větší rychlosti než na jiných místech.

Harrachov

Snowkiting3.jpg

16 Km

Snowkiting je tedy aktivita, kdy jste taženi za pomocí draka (kitu). Oproti klasickému lyžování zájemcům tento sport nabízí o mnoho více možností. Můžete totiž jezdit nejen z kopce, ale i do kopce, můžete se vznášet nad zemí, a prohánět se i po rovince. Vyžaduje si pouze zasněžené ploché vrcholové partie a vítr o minimální síle 3m/s. Při snowkitingu můžete buď jen tak jezdit ve volném terénu nebo se nechat unášet několik desítek metrů nad terénem a mimo to užít si adrenalin také zkoušením triků s rotacemi.